AGADIC Xunta de Galicia
Programa Galicia Escena PRO 2019

Lunes 10


Salón Teatro
11 h
Baobab Teatro
Mai Mai
50 minutos
Fundación SGAE
Sala Germán Coppini
13 h
Teatro Avento Producións
Ummm!! Unha comedia musical para chupar os dedos
50 minutos
 
14 h
Aperitivo

 
Sala 2
16.30 h
Marelas Producións
Liberto
80 minutos
Praza da Quintana
18.30 h
Cía Sincronacidas
OhLimpiadas!
50 minutos
Teatro principal
20 h
ButacaZero
Despois das ondas
80 minutos
Salón Teatro
22.30 h
Licenciada Sotelo
A Gala
60 minutos
Riquela Club
00.00 h
Noitescena PRO

Martes 11


Fundación SGAE
Sala 2
11 h
Café de las Artes Teatro
El inolvidable viaje de Nana
40 minutos
 
Sala Germán Coppini
12.30 h
AveLina Pérez & Velpister
Deixa de tocala, Sam
55 minutos
 
13.30 h
Aperitivo
Hotel Costa Vella
Patio
16 h
Cafescena
“Los protocolos necesarios para la exhibición de teatro para la infancia y la juventud”
Praza de Cervantes
17.30 h
Hortzmuga Teatroa
Femmes
60 minutos
Teatro principal
19.30 h
Teatro do Atlántico
Dúas donas que bailan
80 minutos
Salón Teatro
22.30 h
Diego M. Buceta
As vacacións máis longas
50 minutos
Riquela Club
00.00 h
Noitescena PRO

Miércoles 12


Fundación SGAE
Sala Germán Coppini
11 h
Odaiko
Circopeta Estreno
55 minutos
 
Sala 2
12.30 h
Rotura Producciones
Réquiem
80 minutos
 
14 h
Aperitivo
Hotel Costa Vella
Patio
16 h
Cafescena
“Programación y circulación escénicas. Distintas perspectivas y distintas realidades”
Auditorio ABANCA
17.30 h
Compañía N+1
Evolution Estreno
60 minutos
Teatro principal
19.30 h
La Macana
Pink Unicorns
70 minutos
Salón Teatro
22.30 h
A Quinta do Cuadrante
O empapelado amarelo
60 minutos
Riquela Club
00.00 h
Noitescena PRO

Jueves 13


Fundación SGAE
Sala de reunións
9 h
Reunión de la directiva de FAETEDA (reunión de carácter interno)
Biblioteca Ánxel Casal
Salón de actos
10 h
Mesa de traballo
“Cara a unha escena plural”
Fundación SGAE
Sala Germán Coppini
11 h
A Xanela do Maxín
A toupiña que quería saber quen lle fixera aquilo na cabeza
45 minutos
 
Sala 2
12.15 h
Presentación de proxectos en formato ‘pitching’
120 minutos
 
14.15 h
Aperitivo
Hotel Costa Vella
Patio
16 h
Cafescena
“#enAcción: las asociaciones y la gestión de ferias y festivales”
Auditorio ABANCA
17.30 h
Redrum Teatro
Idiota
70 minutos
Teatro principal
19.30 h
Malasombra Producións
Bernarda
75 minutos
Salón Teatro
22.30 h
Contraproducións
A compañeira de piso
90 minutos